Total: (168,040)
Parajsa.com

Parajsa

... per nje jete me te mire

pse gjithnje vajzat presin qe tiu paraqiten meshkujt e rrallher ndodh e kunderta

Postuar ne: Dashuria


 • Participant
  niku ne #854

  :rolleyes: a thua do te ndodh qe nje dite nje vajz t’i paraqitet nje mashkulli dhe ta shpreh dashurin e saj . sot rrallher ndodh qe nje vajz ta shpreh e para dashurin edhe pse besoj se ka shum te tilla qe ndjejn dashuri ndaj nje mashkulli dhe e mbajn ne vete ndersa presin driten e gjelber nga mashkulli ….

  qka mendoni juve per kete??
  :rolleyes:


  Participant
  lori ne #7412

  une mendoj se qdo mashkulli qe ti paraqitemi do te na pranoj prandaj ketu nuk mund te sigurohemi nese na don seriozisht andaj ne presim sinjalet e para nga mashkulli ne menyr qe te mos bejm ndonje hap te gabuar


  Participant
  niku ne #7398

  lori
  gaboni kur thoni se qdo mashkull do te pranonte te hynte ne lidhje me nje vajz vetem se asaj i pelqen ……… une per veten time sdo te pranoja te hyja ne lidhje me nje vajz nese nuk e dua …….
  dhe do te pyesja : nese djali te cilin e simpatizon nuk te jep as edhe nje shikim si do te veproje??


  Participant
  antigona ne #7365

  hei une mendoj se femrat jane
  gjithmone me te gjuajtura
  prandaj dhe ato presin qe te vine djali e ti propozoje
  e jo ti thot kjo e para
  une mendoj se shum me e poshtruar eshte nje femer sikur te marri nje pergjigjje negative se sa nje mashkull…


  Participant
  unevetvetja ne #7374

  a dalim bashke (thote djali)
  jo (thote vajza)
  me duket se me keqkuptove une thashe se me keto pantallona dukesh shume e shendoshe (thote djali)


  Participant
  antigona ne #7366

  s’po te koptoi


  Participant
  unevetvetja ne #7375

  po them se djali edhe po mori nje refuzim di paproblem te dali nga situata


  Participant
  antigona ne #7367

  po mire pse per ate thua ti
  qe nje vajze nuk propozon e para sepse s’di
  te dali nga situata?


  Participant
  unevetvetja ne #7376

  ca the me siper ti a the se me e poshteruar eshte nje vajze qe refuzohet
  di por gjithsesi do dali me e poshteruar se nje djale
  kete po them


  Participant
  antigona ne #7368

  po ashtu eshte


  Participant
  niku ne #7399

  😼 si mendoni juve se nje djal nuk ndihet i poshteruar nese refuzohet nga nje femer ?
  ne raste te tilla ndoshta ai do te nxiret nga situata por kete do ta bente vetem nga inati qe ka ndier ne ate qaste sepse jam i sigurt qe ne brendi te tije eshte i lenduar thellesisht …. derisa ju (vajzat)mendoni se ato fjal (si psh me keto pantollona ….) i tha per tiu poshteruar ato jan vetem per qastin sa per tu nxjerrur nga situata mirepo kete do te mund ta bente edhe nje femer prandaj une po them se edhe meshkujt ndihen te poshteruar por ndoshta jan me te forte dhe nuk e shprehin por edhe me trima sepse rrezikojn 😎


  Participant
  antigona ne #7369

  pse kush ndihet me i poshtruar thu ti
  a mashkulli a femra?


  Participant
  niku ne #7400

  mvaret cili lendohet ne ate rast …
  nese ai qe iu eshte paraqitur ka ndier nje dashuri te vertet ateher ai ndihet i poshteruar qoft djal apo vajz……….


  Participant
  antigona ne #7370

  po por femrat nuk jane te mesuara
  qe te refozohen per asgje


  Participant
  niku ne #7401

  prandaj sepse jan te ledhatuara te marrin shpeshher ate qe deshirojn juve thoni se vajzat nuk kan guzimin te propozojn te parat?
  do te te pyesja diqka antigona :
  nese ty te pelqen nje djal dhe ai nuk e di kete dhe perderisa ti e simpatizon heshturazi ate ai nuk te hudh as edhe nje shikim e lere me te te propozoj lidhje si do te vepronit do tia benit me dije se ju e pelqeni ate apo mos ndoshta prap do te qendronit e heshtur??

Duke pare 15 postime - 1 ne 15 (nga 77 ne total)

You duhet te identifikoheni per tju pergjigjur kesaj teme.