Total: (167,963)
Parajsa.com

Parajsa

... per nje jete me te mire

Lufta ne IRAK

Postuar ne: Arena Nderkombetare


 • Participant
  imported_Ardit ne #1056

  A mendoni se lufta ne Irak eshte bere thjesht per shkaqe ekonomike nen emrin e luftes anti-terror ?;)


  Participant
  Taraboshi ne #18145

  Mendoj se ana ekonomike e luftes ne Irak eshte ne ate qe persa i perket shpenzimeve te bera nje dite duhet te shlyhen porse inicio per kete lufte eshte vetem rritja e sigurise ne shtetet e fuqishme dhe kjo jo vetem per Ameriken,packa se luften ne irak e moren persiper vetem Amerikanet me shume pak aleate,dhe kjo siguri eshte e kercenuarnga shume forca terroriste ne gjithe globin,kuptohet me fuqishem ne ate zone ku luftohet sot.Kur punet behen paraprakisht se te ndodhe ,gjithmone ka edhe hamendje ose iluzione te tjera.porse parandalimi i nje te keqeje te madhe qe kur te forcohet shume eshte teper e pamundur,pra ne kete faze e rrite me teper forcen parandaluese.Pershendetje.


  Participant
  imported_Ardit ne #18144

  Po ca sigurie aamon me qafsh.Korea e Veriut po prodhon arme berthamore ne sy te USA edhe botes edhe nuk i bien sepse s’kane cfare fitojne nga nje vend qe ha buken e tij me kripe.Korea vetem Oriz edhe caj prodhon (H) Kurse Iraku ka nafte sa per gjithe jeten.Thone se rezervat e europes po shterojne keshtuqe del USA e para :(

Duke pare 3 postime - 1 ne 3 (nga 3 ne total)

You duhet te identifikoheni per tju pergjigjur kesaj teme.