Total: (168,957)
Parajsa.com

Parajsa

... per nje jete me te mire

Labidar dashurie

Postuar ne: Letersia


 • Participant
  bamboosushi ne #1291

  Labidar dashurie
  Kishe haruar qe koha
  kishte kaluar
  pas minutave flagrant
  ajo te kishte braktisur
  Kishte lagur shume shpesh shpeshe
  emrin tende te shveshur
  duke e lene ne meshiren
  e sekondit acar
  Ne pritje i lagur ti ishe thinjur
  ishe plakur
  ishe krusur
  syte e tu kishin mare pamjen e nje kufome
  dhe ti prisje mbrekullin
  te skalitur mbi labidarin “”dashuri”


  Participant
  AlbShkodra ne #25388

  Urime Bamboosushi, me pelqeu, po shtoj dhe une nje ne lidhje me Lapidarin;)

  Eh….kur te lag loti!

  Kur pret gjithe jeten
  sdo jesh lule por kufome
  kur kufome te jesh,
  s’pret me per dashuri.

  Ai te thote te dua, ti thua te urrej
  Ai qendron aty, ti iken larg
  Ai qe te do kurre nuk eshte kufome, as per tu urryer,
  kufome eshte dashuria kur lende te pare ka urrejtjen.

  Eh, thinjur jam, je thinjur dhe ti
  se mos ke rini te perjeteshme?!
  Jo, rrudhat e tua jane bere shtrat lotesh
  Nje plakez me te kaluaren qe e mundon je tani,
  duke u lutur qe te vish me mua ne parajse
  Nje plakush pa mustaqe jam une sot,
  krenar jam sepse te desha dhe dija te dashuroja,
  sot di edhe te te kujtoj, jam i ri!
  ti edhe me kujtimet je plakur.

  Syte e tu te zgurdulluar sikur kerkojne lemoshe,
  prane lapidarit te dashurise qe nderohet me lule te vyshkura
  Zemra jote sikur thote kam ftohte, eja me ngroh…
  Jo jo, sdo vi kurre, te desha shume kur duhej.
  Vitet jane te pakta tani,
  me vjen keq por duhet te dua veten me shume se ty,
  te pakten nje here ne jeten time.

Duke pare 2 postime - 1 ne 2 (nga 2 ne total)

You duhet te identifikoheni per tju pergjigjur kesaj teme.