Total: (167,997)
Parajsa.com

Parajsa

... per nje jete me te mire

A eshte e vertete, dashuria me shikim te pare …???

Postuar ne: Dashuria


 • Participant
  Poeti Dhimbjes ne #1195

  Si mendoni ju?
  A eshte e vertete dashuria me shikimin e pare,
  ndermjet dy partnereve ?


  Participant
  unevetvetja ne #23013

  dashuria me shikim te pare eshte semundja me e perhapur e syve “te kaluara ati qe vuan nga kjo semundje “


  Participant
  Poeti Dhimbjes ne #23041

  Ate thuaj ate:
  “te kaluar sa me shpejt, dhe mos lente gjurme prapa”,
  se ato gjurmet, nuk jane te mira….


  Participant
  sweet_alb_girl ne #23071

  te them te verteten mua nuk me ka ndodhur ndonjehere!por besoj qe egziston!sepse kam nje shoqe qe dhe ajo eshte dashuruar me shikim te pare dhe ata te dy kane vite qe jane bashke,dhe poashtu jane te lumtur!!!
  pra kjo dashuri mendoj qe eshte e vertet

  gjith te mirat


  Participant
  Poeti Dhimbjes ne #23042

  Ju falenderoj per mendimet e dhena ne lidhje me kete teme…

  eshte e vertete qe kjo lloj dashuri egziston, por nuk mund qe te themi se gjithmone kurorezohet me sukses, pasi me sa kam degjuar, ne te shumten e rasteve eshte dashuri e deshtuar….


  Participant
  elfeta ne #23027

  Jam dakort me ty.Te dashurosh me shikim te pare do te thote te vleresosh shume pamjen e jashtme te partnerit.Por po nuk u perputhen karakteret kjo dashuri eshte e destinuar te vdesi. Pamja duhet pasi ajo te terheq ne fillim por pastaj vlen karakteri.


  Participant
  Poeti Dhimbjes ne #23043

  Ashtu eshte ashtu, ke plotesisht te drejte, pasi njeriut nuk i duhet vetem bukuria, por edhe karakteri , se po te ishte ashtu, atehere, une nuk do te lodhesha te gjeja nje te dashur, por do te shkoja tek nje fabrike qe prodhon manikena per dyqane, dhe do te porosisje nje te tille me te gjitha tiparet qe e pelqej une…
  Apo nuk i bie keshtu o njerez?…
  Hahahaha…hahahahaaa….


  Participant
  elfeta ne #23028

  Pikes i re…


  Participant
  drago ne #23038

  une i shikoj direkt ne sy dhe dashurohem 2 minuta


  Participant
  sweet_alb_girl ne #23072

  ej drago ti dashurohesh me te vetem 2min apo pas 2min?
  se nuk e kuptova mire kete!


  Participant
  unevetvetja ne #23014

  ej dashuria me shikim te pare vdes ne shikimin e dyte eshte si puna e zjarrit me fije shkrepse si thoni ju sa rri i ndezuar pastaj sa duhet per ta fikur vec nje e fryme


  Participant
  Skifteri ne #23002

  te lumte filozofe shpjegim te bukur ke dhene .
  kurse une dua te them : duke marre shkas edhe nga filmi shqiptar “Kujtimet e vjeshtes” ku nje nje fraze kishte lidhje pak a shume me dashurine me shikim te pare. ajo fraza ishte :
  “pashe nje lule e cila u vyshk pa celur akoma”


  Participant
  unevetvetja ne #23015

  faleminderit per vlersimin por une nuk shoh ku dashuri me shikim te pare ketu dhe nese ka qene fraza e thot shume qare qe u vyshk pa celur
  te pershende skifteri


  Participant
  Skifteri ne #23003

  pergjumshem i ke shkruar keto rreshta, naten e mire?


  Participant
  unevetvetja ne #23016

  ketej nga ne flejme ne 12 ose ne 1 me oren shqiptare skiftero megjithate gjume te embel pasi me duket se pergjumesh qenke ti

Duke pare 15 postime - 1 ne 15 (nga 132 ne total)

You duhet te identifikoheni per tju pergjigjur kesaj teme.