Lista e Njoftimeve
Email:
Sondazhi: Edukimi?
Cfare shkolle keni bere?

Fjalekyce: gjirokaster

totali: 1 | duke treguar: 1 - 1
Petrit Lulo - Festivali i Gjirokastres e ka humbur shkelqimin e dikurshem

Petrit Lulo - Festivali i Gjirokastres e ka humbur shkelqimin e dikurshem

Kengetari i njohur Petrit Lulo tregon per karrieren e tij 43-vjecare. Megjithese eshte cilesuar vite me pare Bilbili i Gjirokastres, kengetari vazhdon ta mbaje denjesisht kete cilesim mbi shpine. Se shpejti Petrit Lulo do te sjelli ne treg nje tjeter album me perla te jugut per publikun shqiptare. Lidhur me Festivalin e Gjirokastres bilbili i Gjirokastres shprehet se Ne ate periudhe festivalet kishin nje jehone te madhe. Organizoheshin shume bukur sepse ne kete festival angazhoheshin te gjithe. Ishte dicka vertete e bukur. Mund te them se tradita e Festivalit te Gjirokastre duhej vazhduar ende.Tani nuk eshte me ajo atmosfere si me perpara. Une kam qene edhe jashte ne festivale folklorike dhe organizoheshin ne po te njejten menyre si ne. Franca i organizon shume bukur dhe Turqia bukur i organizon....
totali: 1 | duke treguar: 1 - 1
Identifikohuni
Kendi i Reklamave
avatar Parajsa ne 29/05/2011 01:25:30
Nje analize e detajuar e vepres, qe te le vertet pershtypjen e nje shpalosje enigmatike te elementeve historike.
avatar rolanda ne 02/11/2010 21:09:38
mendimi im per kete artikull eshte: ky artikull me pelqeuu shum,sepse kishte keshilla shum te mira
avatar Rasim ne 01/11/2010 00:22:50
Pa koment:Me pelqeu artikulli ishte me te vertet artikull i mir dhe shprehjet reale nga ana e Gazetares me pervoje.Po ishte me me pervoje nga dy ...
avatar Ilirjana ne 15/10/2010 07:05:04
Adem Jashari ishte nje shembull unik ne historin e popullit ton. Vepra e tij dhe e gjith atyre qe e imituan do te na bej ...
avatar arta velaj ne 28/09/2010 22:20:25
desha thjesht te thoja qe shpresoj qe afrimi te ket ngelur ai afrimi i thjesht qe kam njohur dikur, i bej shum urime.
Autori i Perzgjedhur
Kendi i Reklamave