Kreu | Shendeti | Kombuha dhe ekstrakti i Kombuhes

Kombuha dhe ekstrakti i Kombuhes

Belkize Patoku
Kombuha Kombuha

Kombuha eshte nje kerpudhe e cajit, e perbere nga zhelatina ne forme disku. Jeton ose zhvillohet ne tretje te cajit te gjelbert dhe te sheqerit. Gjate procesit te fermentimit, kerpudha vepron ne reaksione komplekse te thartires se qumeshtit, vitamines B dhe C, aminoacidet dhe veprimet antibiotike, perberes te cilet japin mundesi sheruese ne organizmin e njeriut.

Kombuha eshte nje kerpudhe e cajit, e perbere nga zhelatina ne forme disku. Jeton ose zhvillohet ne tretje te cajit te gjelbert dhe te sheqerit. Gjate procesit te fermentimit, kerpudha vepron ne reaksione komplekse te thartires se qumeshtit, vitamines B dhe C, aminoacidet dhe veprimet antibiotike, perberes te cilet japin mundesi sheruese ne organizmin e njeriut.

Kjo pije e shendeteshme eshte ilac sherues natyror, shume i cmuar ne Lindjen e larget qe prej 2500 vitesh me pare. Zen te mencurit e kane perdorur si eliksir te jetes, e cila bene balancimin e energjise trupore me ate shpirterore. Kane arritur jetegjatesi te larte dhe kane arritur shendet te plote, si dhe riperterirje te organizmit, dmth kane fituar paraqitje rinore. Luftetaret Zen, Samurajet e kane pire kete pije per te rritur energjine jetesore, para se te hynin ne lufte!

Perdorimi
Perberesi me i rendesishem i ekstraktit te Kombuhes eshte nje thartire ose acid glukoron, te cilin shkenca moderne akoma ska mundur ta perfitoj.
- Rregullon aktivitetin e zorreve (sidomos kapsllekun), si dhe e normalizon floren.
- Permireson procesin e tretjes se ushqimit.
- Pengon formimin e hemoroideve.
- Rrit vleren e hekurit.
- Rrit elasticitetin e venave dhe te arteries.
- Forcon qarkullimin e gjakut deri tek ato me te imtat duke perfshire edhe ato te syve.
- Stabilizon tensionin e gjakut, nivelin e sheqerit, kolesterolit dhe trigliceridet ne gjak.
- Qeteson ngercet ne muskuj.
- Largon guret ne idhce, veshke (pastron dhe regjeneron veshket, largon helmet e krijuara nga ilaqet dhe terapit e ndryshme).
- Shkaterron cistat, miomat dhe tumoret.
- Rregullon funksionin e prostates.
- Ule temperaturen trupore te shkaktuar nga semundjet e ndryshme.
- Tregon veprim antiseptik te fuqishem ne saje te pranise se antibiotikut natyral (efikas ne pastrimit te plageve te ndryshme).
- Pastron mushkerite dhe menjanon sekretin nga organet e frymemarrjes te duhanxhinjte, pacientet me ftohje dhe me bronkitis.
- Rikthen ngjyren e flokeve (Biotinen - vitaminen H ndihmon ne rikthimin e ngjyres se flokeve dhe flokeve te rene).
- Terheq lekuren si dhe e permireson dukjen e saj, e riperterin ate.
- Rrit energjine te sportistat dhe njerezit qe merren me aktivitete te ndryshme fizike. Sportistet e quajne "Bombe Energjike" sepse pas 15 minutash te perdorimit, organizmi merr energji te dukshme si pasoje e detoksimit.
- Perdoret si alternative per te luftuar kancerin si dhe Hepatitin B, Cirozes se melcise, leukemise.

Preferohet te perdoret ispas nevojes si dhe llojit te semundjes:
- Si preventive merret 2-3 luge kafeje te ekstraktit kombuhes gjate dites
- Te semundjet e renda 2-3 luge te supes
- Te karcinoma, nje kavanoze i vogel d.m.th. 250 gr. gjate dites.

Preferohet qe te mos merret lengje 30 minuta para perdorimit, si dhe 30 minuta pas perdorimit, nevojitet te pihen 2 gota uje per detoksim me te shpejte.
Gjate konsumimit, ekstrakti te mbahet pakes ne goje para se te gelltitet.

Pija e Kombuhes

Pergatitja: Kjo pije nuk eshte vetem ilac sherues, por eshte edhe pije e shishme freskuese. Si pije baze mund te perdoret gjate gjithe dites. Ne nje liter uje te valuar me 5 luge supe sheqer, shtohen dy filtera apo nje luge e gjysem caj i gjelbert dhe pasi te ftohet, lengu i fituar i shtohet kultura e Kombuhes dhe vendoset ne nje kavanoz 3l, te mbulohet me nje gaze apo pelhure te holle qe te kete ajrosje. Pavaresisht nga temperatura dhe perberesit si dhe kushtet tjera, Kombuha do te fermentohet per dy deri ne dhjete dite. Kjo perseritet cdo dy dite deri ne dy jave. Pavaresisht prej shijes qe na pelqen.

Cfare mendimi keni per kete artikull, ju pelqen apo jo?

Subscribe to comments feed Komente: 0 postime

Ju duhet te identifikoheni per te postuar komente!


Rrjete Sociale

Google+

Facebook
Autori
Belkize Patoku
Belkize Patoku
Kendi i Reklamave
Fjalekyce
Vleresoni kete artikull
5.00
Publikoni artikullin
Kendi i Reklamave