Kreu | Muzike

Muzike

Nis edicioni i 50-te i festivalit te RTSH-se

Nis edicioni i 50-te i festivalit te RTSH-se

TIRANË- Edicioni i 50-të i Festivalit të Këngës në RTSH startoi mbrëmë me natën e parë të tij. Janë 28 këngë që do të konkurrojnë për çmimin e parë të festivalit e më pas për të përfaqësuar Shqipërinë në Festivalin Europian. Gjatë natës së parë u ngjitën në skenë 14 këngët e para, prej të cilave 10 do të shkojnë në finalen e 29 dhjetorit.
Revolta e Doktor Florit, Rep ne Festivalin e 50-te

Revolta e Doktor Florit, Rep ne Festivalin e 50-te

Doktor Flori është një nga konkurrentët e Festivalit të 50-të të Radio Televizionit Shqiptar. Bëhet fjalë për një këngë rep dhe që siç duket e ka kthyer në identitet. E kemi parë me grupin, në bashkëpunime, kurse këtë herë do të jetë vetëm, duke dhënë një mesazh të fortë. Gjithë materiali është punuar nga Flori dhe Edlir Begolli. Teksti flet për fasadën që krijojnë njerëzit në opinion e për idhujt që krijojnë. Biseda me këngëtarin nuk përqendrohet vetëm te muzika....
Anxhelina Hadergjonaj - Deshiroj suksesin e mamase sime

Anxhelina Hadergjonaj - Deshiroj suksesin e mamase sime

Anxhelina Hadërgjonaj - "Dëshiroj suksesin e mamasë sime". Të jesh e bija e një artisteje të madhe është edhe fat, por nuk është gjithçka. Të dish "të përfitosh" nga kjo, duhet patjetër ta meritosh suksesin dhe të kesh disa aftësi, të cilat bukuroshes 18 vjeçare, Anxhelina Hadërgjonajt, pa diskutim që nuk i mungojnë. E lindur në Amerikë, me origjinë gjysëm kosovare dhe fëmijërinë të kaluar në Tiranë, ajo i ka të gjitha ngjyrat e mundshme në karakterin e saj....
Samanta Karavello - Jam e dashuruar por nuk e bej publike

Samanta Karavello - Jam e dashuruar por nuk e bej publike

Samanta Karavello - "Jam e dashuruar por nuk e bëj publike"Edhe pse vetëm 20-vjeçe këngëtarja ka njohur e shijuar suksesin e këngëve të saj duke u shndërruar në një figurë shumë të pëlqyer për publikun. Por ka njohur edhe zhgënjime siç ishte mosarritja në finalen e TopFestit....
Festivali i RTSH, 26 fitues ne nje nate gala

Festivali i RTSH, 26 fitues ne nje nate gala

Një jubile nuk mund të kalojë pa një mbrëmje gala. Kthime e bashkime. Kjo do të jetë mbrëmja festive e 50-vjetorit të Festivalit të Këngës në Radio-Televizionin Publik Shqiptar. Përgjatë katër netëve, në datat 26, 27, 28 dhe 29 dhjetor do të zhvillohet edicioni i radhës i festivalit të këngës, i cili këtë vit bën gjysmë shekulli jetë....
Nik Xhelilaj do te jete prezanues i Festivalit te 50-te te Kenges

Nik Xhelilaj do te jete prezanues i Festivalit te 50-te te Kenges

Pas shumë diskutimeve brenda stafit drejtues të Festivalit të 50-të të Këngës, se kush do të ishte prezantuesi i këtij viti jubile, më në fund është vendosur që këtë edicion ta prezantojë aktori i njohur 28-vjeçar, Nik Xhelilaj. I komentuar si mashkulli simpatik i filmave më të fundit të kinemasë shqiptare, me tiparet e djalit mesdhetar, për drejtuesit e këtij festivali ka qenë personi më bindës për të prezantuar aktivitetin më të madh muzikor të vitit....
Kenga Magjike - Java e nente

Kenga Magjike - Java e nente

Kënga Magjike - Java e nëntë Festivali muzikor "Kënga Magjike 2011", ka arritur në fund me prezantimin e këngëve konkurruese të këtij edicioni.Telegrafi ju sjellë prezantimin e këngëve të fundit të edicionit të 13-të të "Këngës Magjike".Për arsye se këngët e javës së fundit kishin pak kohë në dispozicion për t'u prezantuar në rrjet dhe kanalet televizive, drejtuesit e "Këngës Magjike" kanë vendosur që këto gjashtë këngë t'i fusin automatikisht në gjysmë finalet.1....
Kenga Magjike - Java e tete

Kenga Magjike - Java e tete

Kënga Magjike - Java e tetë Java e tetë e festivalit muzikor "Kënga Magjike 2011" sjell plot ritme.Festivali muzikor "Kënga Magjike 2011" është në prag të përfundimit të prezantimit të këngëve konkurruese të këtij edicioni.Edhe në këtë javë janë prezantuar 6 këngë konkurruese, nga të cilat 5 prej tyre janë këngë ritmike....
28 kenge ne garen e festivalit te RTSH-se

28 kenge ne garen e festivalit te RTSH-se

TIRANË- Festivali i këngës në Radio-Televizionin Shqiptar, në edicionin e tij të 50-të, do t'i prezantojë publikut 28 këngë në garë për "Eurosong 2012". Përgjatë katër netëve të fundit të muajit dhjetor, në skenën e Pallatit të Kongreseve do të ngjiten emra të rinj, por edhe artistë të njohur që i kanë munguar skenës shqiptare....
Kristine Elezaj: Pres me padurim duetin me Noizy-in

Kristine Elezaj: Pres me padurim duetin me Noizy-in

E egër, zbavitëse, sanguine, e guximshme Këto janë disa nga përcaktimet që do t'i shkonin për shtat Kristinë Elezajt. Këngëtarja e njohur në Amerikë për hitet "Souvenirs" apo "Let you know" është me origjinë shqiptare, fakt të cilin jo vetëm s'e fsheh, por e pohon me krenari. E cilësuar si një femër me stil, Elezaj ka realizuar foto për revista të famshme në Amerikë. Ajo është cilësuar nga revista "Billboard" si një miks midis Britney Spears dhe Rihanna-s....
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last totali: 110 | duke treguar: 1 - 10
Kendi i Reklamave
avatar Parajsa ne 29/05/2011 01:25:30
Nje analize e detajuar e vepres, qe te le vertet pershtypjen e nje shpalosje enigmatike te elementeve historike.
avatar rolanda ne 02/11/2010 21:09:38
mendimi im per kete artikull eshte: ky artikull me pelqeuu shum,sepse kishte keshilla shum te mira
avatar Rasim ne 01/11/2010 00:22:50
Pa koment:Me pelqeu artikulli ishte me te vertet artikull i mir dhe shprehjet reale nga ana e Gazetares me pervoje.Po ishte me me pervoje nga dy ...
avatar Ilirjana ne 15/10/2010 07:05:04
Adem Jashari ishte nje shembull unik ne historin e popullit ton. Vepra e tij dhe e gjith atyre qe e imituan do te na bej ...
avatar arta velaj ne 28/09/2010 22:20:25
desha thjesht te thoja qe shpresoj qe afrimi te ket ngelur ai afrimi i thjesht qe kam njohur dikur, i bej shum urime.
Autori i Perzgjedhur
Kendi i Reklamave