Kreu | Moda | Forca e ngjyrave, ne garderoben mashkullore

Forca e ngjyrave, ne garderoben mashkullore

Forca e ngjyrave Forca e ngjyrave

Te qenit ne mode, per nje mashkull eshte nje sfide me vete. Gjetja e nje luku te pershtatshem, per cdo rast dhe moment te dites, eshte me te vertete shume e rendesishme.

T e qenit ne mode, per nje mashkull eshte nje sfide me vete. Gjetja e nje luku te pershtatshem, per cdo rast dhe moment te dites, eshte me te vertete shume e rendesishme. Kete vere, veshjet e tyre, do te jene te gjitha te mbushura me ngjyra e dizenjo harmonike, ne pershtatje dhe me vete stinen, e cila konsiderohet si stina e argetimit dhe e koloritit te forte. Keshtu, ne butiket e shumte te kryeqytetit, jane te ekspozuara shume veshje, ngjyrat e te cilave te terheqin menjehere veshtrimin.

E kuqja e vitit te kaluar, duket se do te mbreteroje edhe kete vere. Kesaj radhe, ajo do te kete sfidante te forta sic eshte portokallia, jeshilja, bluja e erret, vishnja, e verdha, ciklamina, dhe per ata qe duan te jene me prane modes femerore mund te perdorin edhe rozen. Kombinimi i ketyre ngjyrave ne kemisha apo bluza me dizenjo asimetrike i jep nje imazh me ekzotik mashkullit.

Per pantallonat, ngjyrat, qe do te mbizoterojne jane bezha, kafja, bluja tek xhinset. Per me klasiket eshte e zeza dhe bezha. Me pak e pershtatshme per veren do te mbeten kostumet ngjyre blu. Ndersa, tek kepucet, kombinimi i ngjyrave eshte shume kompozicional.

Eshte keshilluar kombinimi i bezhes, grise dhe te kuqes, apo i bluse me grine. Kombinimi me i preferuar i ngjyrave ne kepuce do te jete ai i bezhes me te kuqen.

Cfare mendimi keni per kete artikull, ju pelqen apo jo?

Subscribe to comments feed Komente: 0 postime

Ju duhet te identifikoheni per te postuar komente!


Rrjete Sociale

Google+

Facebook
Kendi i Reklamave
Vleresoni kete artikull
0
Publikoni artikullin
Kendi i Reklamave