Forum

  • Kendi i njoftimeve
   A e dini se ....? Informacione lidhur mbi ndryshimet e fundit te bera ne forum si nga ana administrative ashtu edhe nga ana e sigurimit te kushteve sa me komode dhe optimale per nje bashkebisedim sa me te kendshem.
  • 30 tema
   61 postime
  • nga  Administratori 11 muaj, 3 jave me pare

  • Kendi i pershendetjeve
   Uroj qe kjo dite e shenuar te jete e mbushur plot me te mira dhe begati. Ketu mund te pershendesni te afermit tuaj qe jane larg trojeve shqiptare, larg syve, larg shtepise, por jo larg zemres dhe mendimeve....
  • 183 tema
   5,065 postime
  • nga  fatjon16j 4 vite, 4 muaj me pare

  • Historia
   Jeta dhe qyteterimi i njerezimit ka kaluar nepermjet nje historie te gjate shume shekullore, derisa ka arritur ne standartet e diteve te sotme. Shume figura te njohura kane kontribuar ne ndertimin dhe modelimin e kesaj historie. Shkrime e perjetime, ngjarje e histori.
  • 92 tema
   807 postime
  • nga  fiolla 6 vite, 5 muaj me pare

  • Filozofia
   Mendoj , gjykoj qe sipas kriterit tim intelektual , ideja e te jetuarit ne nje jete qe as vete se di perse jeton, eshte gjithmone shqetesimi i nje deshire te paanshme te horizonteve te gjera te mendimit...
  • 48 tema
   773 postime
  • nga  klepto 4 vite, 5 muaj me pare

  • Dashuria
   Dashuria eshte dobesia me fisnike e shpirtit. Dashuria eshte poezia e ndjenjave. Dashuria shikon jo me sy, por me shpirt. Te dashurosh domethene te zgjedhesh, puthja eshte vula e zgjedhjes. Dashuria eshte gjysma e fesë. Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg. Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte.
  • 356 tema
   7,504 postime
  • nga  9August 3 vite, 4 muaj me pare

  • Teologjia
   Teologjia eshte shkence e mendjes njerezore e aplikuar mbi Zotin. Eshte nje studim sistematik dhe racional i fese dhe influencave te saj. Ateistet mund te komentojne ne menyren e tyre arsyen perse nuk besojne ne zot. Ideja e te jetuarit si ZOT.
  • 85 tema
   515 postime
  • nga  Intelligent 1 vit, 4 muaj me pare

  • Psikologjia
   Nje mendim i vleresuar ne vetvete shpesh gjen konfrontime ne idete dhe mendimet e personave qe ju rrine prane. Mbase nje mendim qe gjen pergjigje tek te gjithe do te ishte me pozitiv dhe relaksues. Shtroni problemet tuaja ...
  • 98 tema
   1,230 postime
  • nga  Madridista 1 vit, 2 muaj me pare

  • Bibla dhe Jeta
   Reagimet e njerezve ndaj mesimeve dhe mrekullive te Bibles. Influenca e saj ne jeten shoqerore, familjare dhe asaj personale. Besimtarët e krishtere mblidhen në këtë forum për të diskutuar dhe ndarë me njëri-tjetrin mësimet fetare dhe eksperiencat e tyre të jetës.
  • 25 tema
   199 postime
  • nga  gregos 3 vite, 12 muaj me pare

  • Kurani dhe Jeta
   Reagimet e njerezve ndaj mesimeve dhe mrekullive te Kuranit. Influenca e tij ne jeten shoqerore, familjare dhe asaj personale. Besimtarët myslimanë mblidhen në këtë forum për të diskutuar dhe ndarë me njëri-tjetrin mësimet fetare dhe eksperiencat e tyre të jetës.
  • 126 tema
   604 postime
  • nga  Ummetiislam 4 vite, 2 muaj me pare

  • Muzika
   Jepini jetes suaj ritmicitet nen tingujt e muzikes shqiptare dhe te huaj. Nje koleksion të madh albumesh mund t'i dëgjoni edhe nga faqja jonë muzikore dhe këtu mund të postoni tekstet e këngëve më të bukura.
  • 238 tema
   2,988 postime
  • nga  Nardi89 1 vit, 5 muaj me pare

  • Kulture
   Në këtë forum trajtohen tema nga aktivitetet kulturore, informacione nga bota e artit dhe e kulturës, evenimente, ngjarje, intervista, përjetime, përgjithësime, arritje në fushën e kulturës shqiptare dhe të huaj.
  • 67 tema
   87 postime
  • nga  Armid 2 vite, 10 muaj me pare

  • Letersia
   Shkrime ne vargje, poezi, proza dhe krijime personale.... Mund te posteni vargjet, theniet dhe pjese nga libra te autoreve qe ju pelqejne.
  • 150 tema
   1,651 postime
  • nga  jovana544 3 vite, 6 muaj me pare

  • Arti shqiptar
   Në këtë forum ftojmë artistët shqiptarë në mërgim të publikojnë pjesë nga jeta dhe vepra e tyre pasi do të qe me interes për të gjithë bashkatdhetaret tane shqiptare.
  • 56 tema
   681 postime
  • nga  qendros 1 vit, 2 muaj me pare

  • Gjuha shqipe
   Gjuha shqipe, gjuha e te pareve tane, embelsia, dliresia dhe bukuria e se ciles eshte e dukshme qe ne komunikimin e pare. Gjuha me e bukur ne ballkan, eshte vetem e jona.
  • 31 tema
   353 postime
  • nga  kosova1 4 vite, 6 muaj me pare

  • Moda Shqiptare
   Ekstravagante dhe e heshtur bredh neper shoqerine tone mania e veshjeve te fundit. Mendime dhe opinione mbi moden shqiptare, si po ecen ajo ne vendin tone?
  • 35 tema
   571 postime
  • nga  feniksi 2 vite, 8 muaj me pare

  • Tema shoqerore
   Në këtë forum trajtohen tema universale mbi problemet që hasin të gjitha shoqërite e botes, si psh aborti, rracizmi, diskriminimi, lufta, paqja etj
  • 172 tema
   1,156 postime
  • nga  drago71 5 vite, 3 muaj me pare

  • Guzhina Shqiptare
   Receta gatimi nga guzhina shqiptare. Rast i mirë për të gjitha amvisat dhe kuzhinierët shqiptarë të postojnë recetat e tyre speciale. Keshtu mesoni edhe ju qe s'dini.
  • 36 tema
   504 postime
  • nga  jovana544 3 vite, 6 muaj me pare

  • Futbolli
   Të apasionuarit e futbollit mund te diskutojne mbi kampionatin shqiptar te futbollit, futbollistet shqiptare brenda dhe jashte vendit, kupen e kampioneve, kampionatet kryesore Europiane, futbollistet dhe skuadrat tuaja me te preferuara, renditje, informacione.
  • 24 tema
   4,542 postime
  • nga  galashenusi 6 vite me pare

  • Motor Sport
   Shpejtesia eshte jeta, triumfi dhe pasioni i nje gjenerate te tere njerezore. Artedashesit e ketij lloj sporti mund te flasin mbi te preferuarit e tyre, komente dhe opinione.
  • 3 tema
   421 postime
  • nga  AlbaEnigma 10 vite, 9 muaj me pare

  • Sporti Shqiptar
   Këtu mund të diskutoni në përgjithësi mbi sportet në Shqipëri, Boksin, Volejbollin, Basketbollin, Mundjen, Atletiken, jetën e arritjet e sportistëve.
  • 68 tema
   210 postime
  • nga  informuesi 5 vite, 8 muaj me pare

  • Kuriozitete
   Jeta e mistershme njerezore fshihet mbas petkut te se vertetes. Jane kurioziteti dhe etja per me shume njohuri qe e bejne ate te dukshme per syte tane. A e dini se...?
  • 69 tema
   362 postime
  • nga  Administratori 3 vite, 3 muaj me pare

  • Gjithe bota e femijeve
   A nuk jane verte te bukur, plote jete dhe gjalleri? Inteligjenca e tyre, deshirat e tyre, sa e ndjejne femijet mungesen e prinderve, sa ndikojne tek femijet plaget e shoqerise sone, kuriozitete te ndryshme, humor dhe foto.
  • 16 tema
   366 postime
  • nga  ElMediaKids 1 vit, 5 muaj me pare

  • Mistere
   Sekrete, ngjarje misterioze, historia e botes, origjina e jetes, civilizime te zhdukura. Fenomene te pashpjegueshme qe krijuan legjenda dhe mite ne mendjen e njerezimit. Teori konspirative, rendi i ri boteror, globalizmi, komplote, manipulime, shoqeri sekrete ...
  • 78 tema
   122 postime
  • nga  leximtari 4 vite, 9 muaj me pare

  • Paranormale
   Krijesa, hije, fantazma, engjej, demon, shajni, poltergeist, spiritizem, eksorcizem. Jashtetokesore, aliene, objekte fluturuese te paidentifikuara, ufo, rrathe ne gure. Psikokinezi, psikometri, telepati, radiestezi, shikim ne distance, ksenoglosi, autoskopi.
  • 72 tema
   137 postime
  • Asnje teme

  • Okultizem
   Magjia mbinatyrore, shtrigeri, praktika okulte, llojet, ritualet dhe mbrojtja prej saj. Simbole te shenjta apo blasfemuese, shifra te mallkuara apo fatsjellese, numerologji. Astrologji, horoskop, ylldija, interpretimi i konstelacionit të yjeve dhe ndikimi i tyre.
  • 185 tema
   325 postime
  • Asnje teme

  • Ezoterizem
   Misticizem, shpirti hyjnor, kabalah, sufizem, shamanizem, profeci, fallë, supersticione. Enderra, vizione, interpretimi, llojet e tyre, kuptimi dhe lidhja qe ka me realitetin tone. Metafizike, gnosticizem, budizem, hinduizem, taoizem, joga, meditim, teosofi, new age.
  • 99 tema
   171 postime
  • Asnje teme

  • Emigracioni
   Diskutime mbi probleme te ndryshme te emigranteve shqiptare ne bote. Opinione, mendime, hallet, vuajtjet e tyre, histori, ngjarje, perjetime, arritje, qellime, planet per te ardhmen. Orientime dhe ndihme per emigrantet.
  • 23 tema
   72 postime
  • nga  DaIsVa 5 vite, 2 muaj me pare

  • Ekonomia Shqiptare
   Forum i dedikuar ecurive ne fushen e ekonomise dhe biznesit ne Shqiperi. Ndikimi i tregut europian dhe atij boteror ne vendin tone. Analiza, studime, statistika dhe informacion të bollshëm nga bursat dhe tregjet valutore.
  • 78 tema
   82 postime
  • nga  informuesi 5 vite, 8 muaj me pare

  • Politika shqiptare
   Ah kjo politika vend do e vend s'gjen, xhepat i mban bosh ne publik e plot ne privat. Po me thoni valle a do eci vendi yne nen petkun e politikes qe ka pushtuar mendjet e ndritura shqipe. Mendime mbi jeten politike shqiptare.
  • 239 tema
   597 postime
  • nga  fatmirii 4 vite, 5 muaj me pare

  • Traditat dhe zakonet
   Shume tradita dhe zakone ne brendesi te nje trualli shqiptar, qe gjithsesi na kane perfaqesuar me nder ne vite. Komente, mendime, opinione mbi traditat e zakonet.
  • 12 tema
   69 postime
  • nga  gjeli 5 vite, 11 muaj me pare

  • Votime dhe Sondazhe
   Debat i hapur. Votime dhe sondazhe te fushave te ndryshme, ne te cilat do te dalin ne pah mendimet, opinionet dhe vendimet tuaja, ne zgjedhjen e pikave te ndryshme ...
  • 33 tema
   578 postime
  • nga  ardiani1 7 vite, 8 muaj me pare

  • Guida dhe udhetime Turistike
   Guida te detajuara turistike, mbi qyetet dhe rrethinat e ndryshme te sektretit te fundit te Europes, vendin te shqiponjave, Shqiperise. Blogs, shenime, mbresa, guida personale, vendet me te vizituara shqiptare. Ketu mund te postoni edhe mbresat qe ju ka lene nje udhetim ne nje vend jashte Shqiperise.
  • 10 tema
   73 postime
  • nga  Qershija 5 vite, 10 muaj me pare

  • Chit-Chat
   Shume fjale, shume ide, shume mendime, por valle a kuptohen te gjitha ?!! Nje forme e re komunikimi, pse jo provoni te bashkebisedoni dhe ne kete menyre :)
  • 148 tema
   5,152 postime
  • nga  sweetangel86 2 vite, 7 muaj me pare

  • Gjeagjeza
   Pyejte qe ne thelbin e tyre kane pergjigjen, mjafton nje perqendrim dhe vemendje dhe cdo gje eshte e qarte dhe gati per tu shprehur. E gjeni dot ...?
  • 27 tema
   874 postime
  • nga  gjeli 5 vite, 11 muaj me pare

  • Illyrians – The Albanians ancestors
   United around the flag, with one desire and one goal, let us pledge our word of honor, to fight for our salvation, only he who is a born traitor, averts from the struggle, he who is brave is not daunted, but falls - a martyr to the cause, with arms in hand we shall remain, to guard our fatherland round about our rights we will not bequeath, enemies have no place here, for the Lord Himself has said, that nations vanish from the earth, but Albania shall live on, because for her, it is that we fight.
  • 56 tema
   58 postime
  • nga  Administratori 7 vite, 8 muaj me pare

  • Webmaster
   Webmaster is a commonly used term that refers to the person or persons responsible for a specific website. The webmaster will typically be the owner, designer, developer and programmer in addition to writing the actual content.
  • 346 tema
   622 postime
  • nga  Administratori 2 vite, 7 muaj me pare